Z plastu na kartonové obaly

WEICON TOOLS balení


Změna balení WEICON TOOLS


Kromě našich chemických produktů zahrnuje náš sortiment také WEICON TOOLS Odizolovací nářadí. Od začátku roku 2020 se v našem skladu WEICON TOOLS téměř nenacházejí žádné plastové obaly. V budoucnu bude všechno naše nářadí baleno do recyklovatelných kartonových krabic.

Přechod na nové obaly bude postupný proces a zabere trochu času.


Proč omezujeme plasty


Oceány jsou zaplaveny plastovým odpadem a planeta trpí. Měli bychom tedy vážně zpochybnit náš způsob života. Zejména společnosti mají společenskou odpovědnost za přehodnocení a optimalizaci svých procesů ve prospěch životního prostředí. Takže když je možný přechod z plastových na kartonové obaly, aniž by to ovlivnilo jeho funkčnost, proč neudělat tento krok kvůli klimatu?

Díky přechodu ušetříme ročně více než šest tun plastu.


Vždy lokální


Není to nový, ale stále důležitý aspekt, pokud jde o změnu klimatu: naše WEICON TOOLS se vyrábí výhradně v Aschebergu v blízkosti Muensteru. V dnešní době, kdy mnoho společností outsourcovalo výrobu svých výrobků do Asie, je to docela vzácné. V Aschebergu je WEICON TOOLS vyráběno téměř výhradně vlastní energií. Ani vadné výrobky nebyly zlikvidovány, ale přetaveny a znovu použity na začátek výrobního procesu.

Takže „udržitelná produkce - vyrobeno v Německu“ není jen prázdným příslibem.


Chemický průmysl a ochrana životního prostředí nejsou neslučitelné


WEICON je středně velká společnost vyrábějící speciální výrobky pro toto odvětví. Nabízíme technické spreje, mazadla, montážní pasty, jakož i lepidla a tmely. Mnoho z těchto produktů obsahuje rozpouštědla a zdá se, že na první pohled nepřispívají k ochraně životního prostředí. Mnoho lidí však neví, že lepidla mohou určitě poskytnout udržitelná řešení. Proto bychom vám rádi poskytli další informace k tomuto tématu.

Zde si přečtěte více o tom, jak lepidla činí svět udržitelnějším.