Oprava místo výměny


S pomocí našich produktů WEICON lze opravit mnoho položek a zabránit nákladům na výměnu - ať už je to pomocí sprejů, lepidel nebo nástrojů. Na této stránce - rozděleno do sekcí „Průmysl a řemesla“ a „Domácí zlepšení“ - najdete výběr opravárenských produktů a informace o zákaznických aplikacích, skutečné úspoře nákladů a oblastech použití. Fotografie, brožury a videa vám poskytnou další informace o našich produktech.

Opravy v průmyslu a dílnách

AWB_Lecksuch-Spray
 Najděte úniky a ušetřete náklady s WEICON Hledačem netěsností

Průměrná míra netěsnosti systémů stlačeného vzduchu v průmyslových podnicích činí 25 procent. WEICON Hledač netěsností pomáhá najít trhliny a porézní oblasti v tlakových trubkách v rané fázi. Tímto způsobem se předejde zbytečným nákladům.AWB_Lecksuch-Spray
  Nouzové opravy potrubí pomocí WEICON Opravárenské sady na potrubí

Pro utěsnění netěsností, zlepšení strukturální pevnosti nebo zvýšení tloušťky stěny je WEICON Opravárenská sada na potrubí ideálním pomocníkem - ať už na plastu, oceli nebo mědi. Produkt nabízí snadnou alternativu k časově náročné výměně potrubních úseků a nákladově náročným prostojům.


AWB_WEICON A
Oprava čtyřcestného ventilu v papírenském průmyslu pomocí WEICON A

WEICON A lze použít k odstranění poškození korozí a důlků na nádržích a dalších součástech. Video ukazuje povlakování čtyřcestného ventilu pomocí WEICON A. Tímto způsobem lze odstranit poškození způsobené otěrem způsobeným papírem a vodou. WEICON A má certifikát DNV GL. Je tedy vhodný pro opravy v námořním průmyslu.

AWB_WEICON_CBC_5
Obtížně přístupná aplikace vyplnění s WEICON CBC

Systém z epoxidové pryskyřice nahrazuje kování a zajišťuje přímý kontakt se základem. Aby se dosáhlo třecího spojení, došlo k rekonstrukci heterogenním broušením betonu v důsledku mikrovibrací a vylitím WEICON CBC.

Verdampfer
 Opravy na svislých površích pomocí WEICON Easy-Mix HT 180

WEICON Easy-Mix HT 180 nabízí ideální řešení pro rychlé opravy na svislých površích. Dávkovací systém Easy-Mix usnadňuje nanášení rychle vytvrzujícího dvousložkového lepidla. Díky lepidlu byl výparník v petrochemickém závodě opraven a výroba mohla být obnovena již po 24 hodinách.


AWB_WEICON WR2
Údržba vnějšího válce na mlýnu na pelety s WEICON WR2 a WEICON Keramika BL

WEICON WR2 je ideální pro použití jako základní vrstva odolná proti opotřebení před konečným nátěrem WEICON Keramikou BL plněnou silikátem a zirkoniem. Kombinace produktu poskytuje ideální řešení pro údržbu kovových povrchů, jako na vnějším válci mlýnu na pelety. Oba produkty jsou také vhodné pro opravy dopravníků, vodicích kolejnic a posuvných vodičů.


WEICON Ceramic BL

AWB _Risspruefmittel Entwickler
Testování materiálu pomocí WEICON Detektoru trhlin

S WEICON Detektorem trhlin - Čistič, Penetrant, Vývojka - mohou být materiály testovány na jejich funkčnost nedestruktivním způsobem pomocí kontroly penetrace barviva. Spreje jsou vhodné pro detekci poškození legovaných a nelegovaných ocelí, lité oceli, šedé litiny a tvárné litiny, svařenců, plastů, barevných kovů nebo keramiky.
AWB_WEICON_HB300
Oprava tiskové desky pomocí WEICON HB 300

Pro vyplňování důlků, těsnění čerpadel a opravy poškození karoserií a součástí strojů je naše WEICON HB 300 ideální - dokonce i na svislých površích. U jednoho z našich zákazníků nosná plocha prasklé 400 kg těžké tiskové desky již nevykazovala 100% silové uzavření. Naše řešení: vyplňování dutin HB 300. Tímto způsobem bylo možné tiskovou desku znovu namontovat a minimalizovat vibrace a potenciální bezpečnostní riziko. Úspora nákladů ve srovnání s nákupem nových ložisek činila cca. 35 000 EUR.


Opravy v domácnosti

AWB_Repair_Stick_Aqua
Oprava dlaždic pomocí WEICON Opravárenské tyčinky Aqua

Ideálním pomocníkem pro drobné opravy sanitárních zařízení a vytápění, v elektrotechnice nebo pro opravy lodí je WEICON Opravárenská tyčinka Aqua. Pomáhá opravit praskliny a díry v obkladech a sanitárních zařízeních, utěsnit netěsnosti v nádržích na benzin a vodu nebo na radiátorech nebo při opravě elektrických rozvaděčů.

AWB_Contact-VA-1460
Opravy slunečních brýlí s WEICON Contact VA 1460

Věci každodenního života, které se časem rozbily, nemusí být vždy vyhozeny, mnoho věcí lze rychle a snadno opravit. Díky WEICON Contact VA 1460 bylo možné znovu opravit vycpávky nosu slunečních brýlí. Kyanoakrylátové lepidlo se střední viskozitou bylo ideální. Kromě toho lepidlo má nízký výkvět a nezanechalo tak žádné zbytky.AWB_Elektroinstallationsset_No.4
Dobře vybavená domácnost s Elektroinstalačním setem 4

Náš Elektroinstalační set 4 z řady WEICON TOOLS by měl být součástí každého vybavení domácnosti a každého staveniště. Naše klasika, Odizolovací kleště No. 5, jsou dokonalým každodenním společníkem. Jsou vhodné pro všechny běžné splétané a pevné vodiče. Kruhový odizolovač kabelů No. 13 pomáhá šetřit čas a úsilí při odizolovacích úlohách díky nastavení hloubky řezu, ergonomickému tvaru rukojeti a rozšířenému pracovnímu rozsahu.


AWB_WEICON_HP
Vyplňování děr v podlaze s WEICON HP a WEICON špachtlí Flexi

Denní stres způsobený skateboardingem si vybral daň na podlaze v Skaters Palace v Muensteru. S pastovitou WEICON HP lze díry v podlaze snadno opravit. Zpracování pomocí aplikační špachtle Flexi zajistilo hladké povrchy, které vypadají stejně dobře jako nové. Systém epoxidové pryskyřice vykazuje po zpracování enormní odolnost proti nárazu, a tak snadno odolává dlouhodobému namáhání.


AWB_Epoxyd-Minutenkleber
Lepení kuchyňského náčiní s WEICON Contactem VA 8406 a WEICON Epoxidovým minutovým lepidlem

WEICON Contact VA 8406 a WEICON Epoxidové minutové lepidlo velmi rychle vytvrzují, a proto jsou ideální pro rychlé opravy. Takto lze například snadno opravit dřevěné kuchyňské náčiní. Praskliny v kráječi sýrů byly vyplněny kyanoakrylátovým lepidlem s nízkou viskozitou, a tím byla obnovena stabilita držadla. K upevnění držadla kráječe na sýr bylo použito viskózní samonivelační WEICON Epoxidové minutové lepidlo.
Epoxidové minutové lepidlo

AWB_Kabelschere_No.35
Pohodlné Kabelové nůžky No. 35 pro elektrickou instalaci

Kabelové nůžky No. 35 z naší řady WEICON TOOLS jsou vždy vhodné pro použití v elektroinstalacích. Nůžky mají bezpečnostní pouzdro se sponou na opasek a mohou být vždy po ruce. Umožňují střihání, odizolování a krimpování - vysoký střihací výkon díky čepeli ze speciální nerezové oceli.AWB_GMK 2410
Oprava krytu přívěsu pomocí WEICON GMK 2410

V této aplikaci lze kryt přívěsu opravit pomocí WEICON GMK 2410. Pro velkoplošné a ohebné gumové nebo gumo-kovové spoje je naše GMK 2410 perfektním řešením. Porézní guma, PE pěna, kůže, plsť, izolační materiály, textil, dřevo a mnoho plastů lze také spojit s kontaktním lepidlem odolným vůči vlhkosti.AWB_Fast-Bond
Upevnění podlahových desek pomocí lepidla WEICON Fast-Bond

WEICON Fast-Bond je silný, přelakovatelný, brousitelný, a je tak ideálním pomocníkem pro kutily. Pomáhá snadno slepit lišty a základní desky. Spojuje MDF desky, dřevěné desky, dřevotřískové desky, dřevovláknité desky nebo sádrokartony, beton, mramor, přírodní nebo umělý kámen, keramiku, kovy a tuhé pěny.


Rychlé opravy s epoxidovými lepidly WEICON, Fast-Metal a také Alu minutové lepidlo

Zejména menší opravy kolem domu lze provést rychle a snadno s lepidly WEICON Epoxidové minutové lepidlo, WEICON Fast-Metal minutové lepidlo a WEICON Alu minutové lepidlo. Lepidla jsou k dispozici v praktické dvojité stříkačce a lze je nanášet bez dávkovací pistole nebo jiných nástrojů. Tímto způsobem lze například dřevěné, kovové a hliníkové díly opravit nebo slepit během několika minut.

Těsnění malých trhlin a dírek s WEICON Všestranným těsněním ve spreji

S Všestranným těsněním ve spreji je možné malé trhliny a dírky opravit během minut Výrobek je stříkatelný plast, který lze použít ve vnitřních i venkovních prostorách k utěsnění okapů, střech, karavanů nebo stěn bazénů.


Lepení mozaiky s WEICON Speed-Flex®

Vysoce viskózní lepidlo WEICON Speed-Flex® vykazuje obzvláště vysokou počáteční pevnost. Proto je ideální pro lepení krásných mozaikových obrázků, mozaikových stolků, mozaikových lamp a mnoho dalšího - například s mozaikovými kamínky nebo starými hliněnými střepy a úlomky dlaždic lze vytvořit skvělé mozaikové umění. Kromě toho lze lepidlo použít pro vytváření lepených spojů na svislých plochách a zároveň nahradit běžné způsoby upevnění, jako jsou šrouby nebo hmoždinky. Lepidlo lze například využít k přichycení cedulek a informařních kartiček na zeď.


Údržba kování WEICON Sprej na kování

Když začnou vrzat dveře nebo okna, je nejvyšší čas na vyčištění a údržbu kování. Pro tento účel je WEICON Sprej na kování perfektní volba Neobsahuje silikon, pryskyřici, kyseliny a rozpouštědla a zajišťuje šetrné mazání, péči a údržbu všech kování a visacích zámků. To zabraňuje tření, opotřebení a skřípání na kování oken, dveří, vrat, garáží a pantů.