Schmierstoffe_Titel

Co jsou mazadla?

Co jsou mazadla?


Mazadla ja všestranné oleje mají vysoký obsah olejnatých látek. Výhoda mazacích olejů je jejich tenký mazový film. Díky jejich nízké vazkosti jsou ideální pro těžko dostupné části strojů. Navíc mají chladící efekt a odstraňují znečištění. Velmi dobře ydrží vysoké rotační rychlosti ozubených kol, řetězů a ložisek.


Klikněte zde pro naše mazací oleje.
Co jsou tuky?


Tuky mají větší vazkost naproti rozpouštědlům a netečou, proto lépe a na delší dobu přilnou na místa z vysokým třením. Tuky mají výjimečně vysokou stabilitu pod tlakem a užívají se, když na povrch působí velké síly s nízkou rychlostí. To se stává například u spojů, pák, posuvných vodítek, vřeten, šachet, kuličkových nebo běžných ložisek. Mazací tuky se také skládají z velké části zezákladového oleje v kombinaci se zahušťovači a příměsemi.


Klikněte sem pro naše tuky.

Co jsou montážní pasty?


Montážní pasty mají vysoký obsah tuhého maziva - většinou mezi 30 a 50 procenty. To znamená, že jsou ideálně vybaveny pro práci ve vysokých teplotách, pod vysokým tlakem nebo za neustálého působení venkovních podmínek. Chrání proti oxidaci, korozi, pražící korozi, stick-slip efektům, "studenému svařování". Montážní pasty se užívají v oblastech s malým nebo žádným pohybem, Proto jsou skvělými mazivy pro spoje šroubů nebo zadělání čepů a šroubů. Zaručují, že se šroubové spoje uchytí, ale zároveň mohou být kdykoliv rozebrány.


Klikněte sem pro montážní pasty.

Co jsou suchá maziva?


Existuje také skupina suchých maziv. Mhou být rozdělena na prášková,tuhá a voskové posuvné filmy, a lepené nátěry obsahujcící pevné látky.Suchá maziva tvoří velmi tenký, suchý a pevně držící mazový film. Mají vysokou odolnost vůči tlaku a zabraňují v uchycení nečistotám. Jsou také proti stick-slip efektu a umožňují montáž a demontáž, chrání proti korozi a zmírňují hluk stroje. Jedním z příkladů je náš kluzký lak ve
spreji s MoS2. MoS2 je měkký minerál, který zajišťuje vysokou odolnost vůči tlaku, když je obsažen v tuku. Sprej je možné použít na otevřené posuvné plochy, které jsou vystaveny prachu, na pásové dopravníky a kdekoliv není olejové či tukové mazivo povoleno či žádáno.

Co jsou výhody správného maziva?


✓  Zvýšení produktivity, kvality, spolehlivosti a udžitelnosti

✓   Snížení energie a operačních nákladů

✓  Zvýšená dostupnost strojů, díky delším intervalům mezi údržbami

✓   Nízké opotřebení tudíž minimální prostoje

✓  Zmírnění hluku zapříčiněného třením

✓  Delší doba životnosti přístrojů