WEICON – silná spojení

Naše rodinná firma působí na mezinárodní úrovni a již od roku 1947 vyrábí speciální výrobky pro průmyslové odvětví. Díky našim lepidlům a těsnicím materiálům, které se používají ve výrobě, při opravách, údržbě a servisu, udržujeme průmysl v chodu po celém světě. Kromě našich chemických výrobků vyvíjíme a distribuujeme vysoce kvalitní odizolovací nářadí pod značkou WEICON TOOLS.


Naší hlavní prioritou je nabízet našim zákazníkům co nejlepší služby, odpovídat na jejich dotazy a požadavky a být jim k dispozici jako kontaktní bod. V každém ohledu si zakládáme na pevných vazbách - a to platí pro naše výrobky, pracovní vztahy i obchodní vztahy s našimi zákazníky.

Náš manažerský tým

Ralph a Ann-Katrin Weidling, Sascha Beilmann a Patrick Jennings - ti tvoří náš manažerský tým WEICON. Společně se dělí o řídící úkoly a řídí rodinný podnik jako jeden tým. Zatímco Ralph Weidling a Patrick Jennings obstarávají především prodejní a produktové záležitosti, Ann-Katrin Weidling je zodpovědná za marketing, e-commerce a personální oblast. Sascha Beilmann se zaměřuje zejména na digitalizaci a procesy.

Rodinný podnik funguje již čtvrtou generací: Ralph Weidling převzal vedení podniku po svém otci před více než 20 lety. Jeho dcera Ann-Katrin je součástí společnosti od roku 2017 a v roce 2020 se stala členkou vedení.

„Vzájemná důvěra a otevřená komunikace jsou klíčem k našemu společnému a úspěšnému řízení společnosti.“
Ann-Katrin Weidling, partnerka skupiny WEICON.

WEICON On Air – byli jsme pozváni do podcastu FUTUR3


Jaká byla vaše kariérní cesta jako nástupce rodinné firmy? Louis Schulze položil Ann-Katrin Weidling tuto a řadu dalších otázek o procesu převzetí funkce ve WEICONu v podcastu FUTUR3.

Naše filozofie

Vše od jednoho zdroje

Nabízíme více než 450 speciálních chemických produktů. Díky tomu můžeme našim zákazníkům nabídnout vhodné výrobky pro širokou škálu aplikací v téměř všech oblastech průmyslu. S námi získáte vše od jednoho zdroje! Kromě velkého množství lepidel zahrnuje náš sortiment také technické spreje a kapaliny, montážní pasty a vysoce výkonná maziva, a také naše odizolovací nástroje WEICON TOOLS.


„Jsme hrdí na to, že můžeme našim zákazníkům nabídnout tak širokou škálu produktů.“
Ralph Weidling, management

Doma po celém světě

Naše výrobky WEICON jsou dostupné po celém světě. Máme deset mezinárodních poboček a spolupracujeme s více než 1 200 maloobchodními partnery ve více než 120 zemích světa. Tímto způsobem zajišťujeme, že naši zákazníci mohou využívat naše produkty i rozsáhlou nabídku služeb bez ohledu na to, kde se nachází.

Účastníme se mnoha mezinárodních veletrhů, kde prezentujeme naše výrobky, inovace a širokou nabídku služeb. Na těchto akcích vedeme podrobné rozhovory s návštěvníky - což je inspirací pro mnoho nových nápadů.


„Našim zákazníkům jsme vždy k dispozici: telefonicky, online nebo na místě. Nepřetržitě a po celém světě.“
Patrick Jennings, management

Specializovaní odborníci

Abychom mohli našim zákazníkům nabídnout co nejlepší poradenství a přesně takové služby, jaké potřebují, je nezbytné mít dobře vyškolené zaměstnance. V oblasti dalšího vzdělávání a školení proto úzce spolupracujeme s Fraunhoferovým institutem IFAM v Brémách. Velká část našeho týmu absolvovala rozsáhlé kurzy dalšího vzdělávání v oblasti lepicí techniky v IFAM.


„Je pro nás velmi důležité, abychom se neustále posouvali kupředu a měli vždy přehled o nejnovějším technickém vývoji.“
Vitali Walter, Ředitel zahraničního obchodu

Vždy po boku našich zákazníků

Naši kolegové mají rozsáhlé odborné znalosti, které rádi předávají svým zákazníkům. Prezentace, produktová školení nebo individuální školení si u nás můžete kdykoli vyžádat. Kromě toho jsou k dispozici další nástroje pro profesionální podporu – náš vyhledávač lepidel poskytuje návod při výběru správného lepidla, naše aplikace WEICON poskytuje kdykoli všechny dostupné údaje o našich produktech a náš WhatsApp servis nabízí našim zákazníkům možnost spojit se s námi 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.


„Motivuje nás úspěch vaší společnosti. A jsme rádi, když vás můžeme podpořit.“
Jan Pfingsten, oblastní manažer prodeje

Vynikající servis

Komplexní nabídka služeb pro naše zákazníky je pro nás zásadní. Spokojenost našich zákazníků je pro nás prioritou číslo jedna: provádíme testy lepení v laboratoři se vzorky materiálů, abychom zajistili dokonalý výběr lepidla, nabízíme podporu prostřednictvím školení nebo pomáháme s vhodnou prezentací výrobků ve specializovaných prodejnách, tj. prostřednictvím stojanů a atraktivních regálů. Kromě toho vám rádi poskytneme fotografický nebo video materiál a nabídneme vám naše dokumenty v různých jazycích. Mnoho dalších služeb naleznete také v našem průvodci službami.


„Je pro nás nezbytné, abychom našim zákazníkům nabízeli ty nejlepší možné služby.“
Martin Ligárt, produktový manažer

Závazek ke sportu

WEICON a sport – to je silné pouto. Již mnoho let sponzorujeme různé sportovní kluby a akce v různých oblastech. Na regionální i celostátní úrovni sponzorujeme fotbalové kluby jako Preußen Münster a Borussia Dortmund. Podporujeme také ženský volejbalový tým USC Münster a týmy a akce v regionu, včetně týmu WEICON TriFinish, Münsterského maratonu a Ökullus-Laufu.


„Týmové úsilí vede k cíli a společnému úspěchu.“
Ralph Weidling, management

WEICON Production – řešení na míru pro naše zákazníky

Náš výrobní závod WEICON se nachází ve Schwalmtalu na Dolním Rýně. Vyrábíme zde různé lepicí systémy, abychom mohli našim zákazníkům nabídnout výrobky na míru a pružně reagovat na jejich individuální přání. Celkem máme k dispozici více než 250 receptur, které byly vyvinuty pro nejrůznější chemické výrobky a které jsou neustále upravovány a zdokonalovány. Naše speciální výrobky WEICON Production se používají v mnoha oblastech průmyslu, například při výrobě čerpacích systémů, v technologii odpadních vod, v chemickém průmyslu, ve strojírenství, v papírenském průmyslu nebo v elektrárnách.

„Díky našemu výrobnímu závodu WEICON Production ve Schwalmtalu jsme mohli výrazně rozšířit náš sortiment speciálních lepicích systémů. To nám umožňuje ještě lépe reagovat na individuální přání a požadavky našich zákazníků a nabízet jim lepidla, která přesně splňují jejich potřeby. Je to dokonalý doplněk k naší široké nabídce služeb“,
říká Ralph Weidling.

WEICON po celém světě

Výrobky WEICON jsou dostupné po celém světě. Provozujeme deset mezinárodních poboček a jsme zastoupeni více než 1 200 maloobchodními partnery ve více než 120 zemích. Tímto způsobem vám můžeme nabídnout naše služby po celém světě. Každoročně se účastníme mnoha národních i mezinárodních veletrhů, kde prezentujeme své výrobky, inovace a širokou nabídku služeb. Neustále se přizpůsobujeme měnícím se požadavkům našich zákazníků, jejich aplikacích v praxi a životnímu prostředí.


Animated markings image
1 +
× WEICON SA

V listopadu 2013 jsme založili africkou pobočku WEICON SA.

2 +
× WEICON South East Asia

WEICON South East Asia Pte. Ltd. - naše pobočka v Singapuru.

3 +
× WEICON Middle East

Naše první pobočka byla založena v Dubaji v roce 2005.

4 +
× WEICON Türkiye

Od dubna 2011 máme pobočku v tureckém Istanbulu.

5 +
× WEICON Romania

Naše pobočka v Rumunsku byla založena v březnu 2012.

6 +
× WEICON Czech Republic

Na začátku března 2016 byla v České republice založena naše sedmá mezinárodní pobočka.

7 +
× Sídlo společnosti WEICON

Naše sídlo se nachází v Münsteru.

8 +
× WEICON Italia S.r.L.

V říjnu 2018 jsme založili devátou mezinárodní pobočku v Itálii.

9 +
× WEICON Ibérica S.L.

Na začátku roku 2017 jsme založili naši osmou mezinárodní pobočku v Madridu, hlavním městě Španělska

10 +
× WEICON Inc.

Od 1. září 2008 provozujeme pobočku v Severní Americe, ve městě Kitchener v kanadském Ontariu.

11 +
× WEICON Colombia S.A.S

V dubnu 2024 byla otevřena naše nejnovější pobočka v kolumbijském Medellínu.

× WEICON SA

V listopadu 2013 jsme založili africkou pobočku WEICON SA.

× WEICON South East Asia

WEICON South East Asia Pte. Ltd. - naše pobočka v Singapuru.

× WEICON Middle East

Naše první pobočka byla založena v Dubaji v roce 2005.

× WEICON Türkiye

Od dubna 2011 máme pobočku v tureckém Istanbulu.

× WEICON Romania

Naše pobočka v Rumunsku byla založena v březnu 2012.

× WEICON Czech Republic

Na začátku března 2016 byla v České republice založena naše sedmá mezinárodní pobočka.

× Sídlo společnosti WEICON

Naše sídlo se nachází v Münsteru.

× WEICON Italia S.r.L.

V říjnu 2018 jsme založili devátou mezinárodní pobočku v Itálii.

× WEICON Ibérica S.L.

Na začátku roku 2017 jsme založili naši osmou mezinárodní pobočku v Madridu, hlavním městě Španělska

× WEICON Inc.

Od 1. září 2008 provozujeme pobočku v Severní Americe, ve městě Kitchener v kanadském Ontariu.

× WEICON Colombia S.A.S

V dubnu 2024 byla otevřena naše nejnovější pobočka v kolumbijském Medellínu.

Naše hodnoty

Respekt

Ve společnosti WEICON se k sobě navzájem chováme s respektem a úctou. Vždy se k sobě chováme jako rovný k rovnému, jsme otevření a tolerantní a projevujeme zájem o své bližní. Dveře kanceláře našeho vedení jsou otevřeny všem zaměstnancům – každý den!

Odpovědnost & udržitelnost

Odpovědné a udržitelné jednání je pro nás velmi důležité. Přebíráme odpovědnost za svá rozhodnutí a můžeme je s důvěrou předat svým kolegům. Ve společnosti WEICON využíváme zdroje vědomě a zodpovědně. To platí jak pro naše zaměstnance, tak pro WEICON jako společnost. Za tímto účelem jsme přijali řadu opatření ke snížení emisí CO2.

Další informace o udržitelnosti na veletrhu WEICON

Otevřenost

Jednou z našich základních hodnot je otevřenost: jsme otevřeni podnětům a návrhům, konstruktivní kritice, inovacím a změnám. Rádi opouštíme vyšlapané cesty a zkoušíme nové věci. Jsme rodinná firma s mezinárodním zaměřením a jsme otevření a tolerantní vůči všem lidem a kulturám. Internacionalita pro nás znamená mezikulturnost.

Komunikace

Ve společnosti WEICON přikládáme velký význam transparentní komunikaci. Komunikujeme spolu jako rovný s rovným napříč odděleními a hierarchiemi. Jsme vždy otevřeni dotazům a návrhům kolegů. Rádi si vyměňujeme informace na různých platformách, aby se celý tým zlepšil sdílením znalostí. Konzistentní a ucelený obraz j pro nás důležitým proto a komunikujeme jedním hlasem.

Spolehlivost

Ve společnosti WEICON jsme zastánci vysoce kvalitních výrobků a jedinečných, špičkových služeb, které v této podobě a rozsahu nenabízí žádná jiná společnost v našem oboru. Tyto služby můžeme nabízet jen díky našemu silnému týmu.

Záleží nám na dlouhodobých vztazích a máme velmi vstřícné a důvěryhodné vztahy s našimi zaměstnanci i zákazníky a dodavateli.

Týmový duch

Společnost WEICON se vyznačuje vysokou mírou spokojenosti zaměstnanců. Zaměřujeme se na kontinuitu ve všech oblastech: WEICON má rodinnou atmosféru. Dobrá spolupráce a silný smysl pro solidaritu v našem týmu jsou klíčem k našemu úspěchu. Spoléháme na mnoho různých opatření a benefitů, abychom našemu týmu nabídli co nejlepší rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem.

Jsme hrdí na to, čeho jsme společně dosáhli, a stále si klademe nové cíle, které nás motivují a ženou kupředu. Společně jsme úspěšný tým – společně jsme WEICON!

Přidejte se k našemu týmu

Zjistěte více o kariéře ve společnosti WEICON.