9 mezinárodních poboček

300+ zaměstnanců po celém světě

30+ jazyků

190+ European Adhesive Bonders

O WEICONWEICON GmbH & Co. KG vyrábí speciální produkty pro průmysl již od roku 1947. Sortiment naší firmy zahrnuje speciální lepicí a těsnicí hmoty, technické spreje, montážní pasty a tuky pro všechny oblasti průmyslu – od výroby přes opravy až po údržbu. WEICON také vyvíjí a prodává odizolovací nářadí WEICON TOOLS.

wide range of products

Široká nabídka produktů


Jsme zvláště hrdí na naši širokou škálu sortimentu zahrnující více než 300 produktů. Tímto způsobem můžeme vždy nabídnout našim stávajícím i potenciálním zákazníkům, kteří pocházejí z různých profesních odvětví, to správné řešení pro jejich aplikaci. Kromě našich vysoce kvalitních lepidel zahrnuje náš sortiment také technické spreje a kapaliny, montážní pasty a vysoce výkonná mazadla, jakož i naše WEICON TOOLS Odizolovací nářadí.


"Jsme hrdí na dostupnost našich produktů - až 99%."

Ralph Weidling, CEOavailable worldwide

K dispozici po celém světě


Výrobky WEICON jsou dostupné po celém světě. Provozujeme devět mezinárodních poboček a jsme zastoupeni více než 1200 distribučními partnery ve více než 120 zemích. Tímto způsobem Vám můžeme nabídnout naše služby po celém světě. Kromě toho se každoročně účastníme řady národních i mezinárodních veletrhů, na kterých představujeme naše produkty, inovace a naši rozsáhlou nabídku služeb a servisu. Neustále se přizpůsobujeme měnícím se požadavkům našich zákazníků, praktickým aplikacím a životnímu.


"Jsme pevně odhodláni být na správném místě ve správný čas a vždy poskytovat našim zákazníkům ty správné produkty."

Arash Younesi, Exportcertified employees

Certifikovaní zaměstnanci


Pouze s dobře vyškolenými zaměstnanci můžeme našim zákazníkům nabídnout ty nejlepší rady a servis. V oblasti odborného vzdělávání úzce spolupracujeme s IFAM v Brémách a poskytujeme školení pro naše zaměstnance v back office i pro naše technicko-obchodní zástupce.


"Naším úkolem je neustále se zlepšovat každý" Pouze společně jako tým můžeme zajistit spokojenost našich zákazníků.“

Vitali Walter, Sales Director Internationalintensive sales support

Intenzivní podpora prodeje


Nabízíme prezentace a individuální školení produktů a rádi se s našimi zákazníky podělíme o své komplexní odborné znalosti. Kromě školení nabízíme i další způsoby odborné podpory. Náš vyhledávač lepidel poskytuje pomoc při výběru správného lepidla a WEICON App zpřístupňuje všechna data o produktech.


„Naší motivací je úspěch vaší společnosti“

Jan Pfingsten, Area Sales Managerextensive range of services

Rozsáhlá nabídka služeb


Jsme také rádi, že můžeme v laboratoři provádět testy s Vašimi vzorky materiálu a snažíme se vybrat to správné lepidlo pro Vaši aplikaci. Kromě naší podpory při školeních a testech adheze nabízíme mnoho dalších služeb a servisu.

Pro vizuálně atraktivní prezentaci našich produktů v maloobchodě poskytujeme našim zákazníkům různé displeje a regály, jakož i širokou škálu brožur a letáků. Kromě toho Vám také rádi poskytneme foto a video materiál a nabízíme veškerý náš reklamní materiál v mnoha jazycích.


"Naší úlohou je vidět obchod očima našich zákazníků."

Martin Ligart, Researchcommitment to sports

Závazek ke sportu


Již řadu let sponzorujeme různé sportovní kluby a akce. Ve fotbale podporujeme různé týmy v amatérské i profesionální lize, jako jsou Borussia Dortmund. Ve vytrvalostních sportech podporujeme několik týmů a akcí, například tým WEICON Tri Finish, Münster Marathon nebo běh „Ökullus“.


"Týmová práce vede k úspěchu."

Ralph Weidling, CEOWEICON PobočkyProdukty WEICON jsou k dostání po celém světě. Krom naší centrály v německém Münsteru provozujeme také devět mezinárodních poboček a máme zastoupení ve více než 120 zemích světa skrz naše partnery, kterých je momentálně přes 1200. Díky tomu vám můžeme nabídnout naše služby po celém světě. Od roku 2022 je navíc součástí naší rodinné firmy také JELN Imprägnierung GmbH v německém Schwalmtalu. Zde se dozvíte více o našich různých pobočkách.

WEICON Middle East

Dubaji, Spojené Arabské Emiráty | od roku 2005


Dne 1. března 2005 byla v Dubaji v SAE založená naše první pobočka, WEICON Middle East LLC.

Od té doby obsloužil tým WEICON Middle East více než 750 zákazníků. K silným stránkám našeho týmu v SAE patří technické znalosti, flexibilita a velmi krátké dodací lhůty. Dokonce i při teplotách až +45 °C bylo v létě 2017 prodáno a dodáno našim zákazníkům v regionu přes 1.000.000 různých produktů WEICON.

Tým WEICON v Dubaji v současnosti obsluhuje také zákazníky v dalších zemích: Spojené Arabské Emiráty, Saudská Arábie, Katar, Bahrain, Kuvajt, Irán, Omán a Indie. V dalších letech se oblast WEICON Middle East rozšíří o 11 států ve Východní Africe, které budou zásobovány z Dubaje.

Pobočka má plochu cca 1.100 m². V Dubaji lze skladovat až 150 palet s produkty WEICON. Díky tomu může náš tým zaručit rychlé a spolehlivé zásobování místních zákazníků našimi produkty.

Thorsten Lutz a jeho tým odpovídají za prodej produktů WEICON a za technické poradenství našim zákazníkům v celé oblasti Golfského zálivu. Tým WEICON Middle East má 13 členů, z nichž 6 jsou zaměstnanci poskytující zákaznický servis.


WEICON Middle East L.L.C. · Jebel Ali Ind Area 1 · P.O. Box 118 216 · Dubai · United Arab Emirates

Email Website

WEICON Inc.

Ontario, Kanada | od roku 2008


Od 1. září 2008 je firma WEICON v Severní Americe zastupována pobočkou WEICON Inc. v Kitchener, Ontario, Kanada.

Svými produkty zásobujeme zákazníky v nejdůležitějších odvětvích kanadského hospodářství ve výrobě, v hornictví a těžbě plynu a nafty.

WEICON Inc. má k dispozici cca 320 m2 kancelářských a skladových ploch. Zde na 50 paletových pozicích a v mnoha dalších regálech skladujeme více než 30 tisíc výrobků WEICON, určených pro naše zákazníky v Severní Americe.


WEICON Inc. · 20 Steckle Place · Unit 20 · Kitchener · Ontario N2E 2C3 · Canada

Email Website

WEICON Türkiye

Istanbul, Turecko | od roku 2011


Od dubna 2011 provozuje WEICON pobočku v Istanbulu v Turecku. WEICON Kimya Sanayi Tic. Ltd. Şti. zajišťuje služby našim zákazníkům v oblasti Bosporu.

Istanbul, milionová metropole mezi Evropou a Asií, je ideálním místem pro naši pobočku v Turecku. Odtud produkty WEICON zásobují naše zákazníky a partnery v Gruzii, Azerbajžánu a Iráku.

Pobočka má k dispozici velký sklad. Díky tomu můžeme zaručit dostupnost našich produktů v Turecku a rychlou dodávku zákazníkům.

Za prodej a servis v regionu odpovídá tým pobočky pod vedením Tolga Aksöze.


WEICON Kimya Sanayi Tic. Ltd. Şti. · Orhan Gazi Mahallesi 16. Yol Sokak No: 6 · 34517 Hadımköy-Esenyurt · İstanbul · Türkiye

Email Website

WEICON Romania

Targu Mures, Rumunsko | od roku 2012


V březnu 2012 byla založená naše pobočka v Rumunsku.

V roce 2013 proběhlo přesídlení do nové budovy. Od listopadu 2013 se sídlo WEICON Romania nachází v blízkosti Targu Mures v srdci Rumunska. V současné době je zásobování zákazníků z nejrůznějších oblastí průmyslu v celém Rumunsku zajištěno našimi pracovníky v Targu Mures.

Ve skladu je k dispozici celý sortiment WEICON. Díky tomu je zaručeno rychlé a flexibilní zásobování našimi produkty.


WEICON Romania SRL · Str. Podului Nr. 1 · 547176 Budiu Mic (Targu Mures) · Romania

Email Website

WEICON SA

Kapské město, Jižní Afrika | od roku 2013


V listopadu 2013 jsme založili pobočku WEICON SA Pty Ltd. v Muizenbergu nedaleko Kapského města.

Vedoucí pobočky, Peter Leibbrandt, dohlíží na tým deseti dobře vyškolených zaměstnanců včetně obchodních zástupců ve městech Johannesburg, Durban, Port Elizabeth a Kapském městě. Tímto způsobem můžeme zajistit, aby naši zákazníci dostali to nejlepší od našeho týmu.

Kromě Jižní Afriky slouží i naše kancelář v Kapském městěpro sousední země Botswana, Zimbabwe, Zambie a Namibie. Flexibilita a velmi krátká dodací lhůta jsou naše silné stránky jak se odlišit od ostatních konkurentů na trhu.

Naše pobočka má rozlohu cca. 220 m2. Sklad v Muizenberg má prostor až pro 45 palet produktů WEICON. To zaručuje, že zákazníkům budou dodány WEICON produkty rychle a spolehlivě.


WEICON SA (Pty) Ltd · Unit No. D1 · Enterprise Village · Capricorn Drive · Capricorn Park Muizenberg 7945 (Cape Town) · South Africa

Email Website

WEICON South East Asia

Singapur | od roku 2015


WEICON South East Asia Pte. Ltd. – Naše pobočka v Singapuru.

Na konci roku 2015 jsme otevřeli mezinárodní pobočku v Singapuru. Poloha nám umožňuje rychle reagovat na rostoucí požadavky a podporovat zajímavé a náročné projekty v tomto regionu.

Díky našemu týmu, našemu skladu a naší síti lokálních distributorů, můžeme zajistit rychlé dodání a osobní servis.


WEICON South East Asia Pte Ltd · 7 Soon Lee Street · #01-11 iSpace · Singapore 627608

Email Website

WEICON Czech Republic

Teplice, Česká republika | od roku 2016


V březnu 2016 jsme založili naši sedmou zahraniční pobočku v Teplicích na severu České republiky.

Česká republika je velmi zajímavým trhem s velkým ekonomickým potenciálem. Země je členem Evropské unie od května 2004. Nyní, 13 let později, je to jedna z nejvíce rozvinutých průmyslových zemí ve střední a východní Evropě. Česká ekonomika je silně orientována na průmysl, zejména automobilový, strojírenský, chemický,potravinářský a nápojový průmysl. To poskytuje velké příležitosti našim produktům.

WEICON Czech Republic s.r.o. je název pobočky. Sídlo společnosti se nachází v Teplicích, v severní části České republiky na samé hranici s Německem. Pobočku řídí Vladimír Dufek.

Od roku 1993 investovali němečtí obchodníci téměř 20 miliard eur v České republice. Německo je nejvýznamnějším obchodním partnerem, téměř třetina zahraničního obchodu je právě s Německem. Česká republika zaujímá 12. místo u německých obchodních partnerů (zdroj: Spolkový statistický úřad).

Díky pozitivnímu vývoji posledních letech, silná ekonomická situace v Evropě a třetí nejnižší míra nezaměstnanosti v EU nás Česká republika přesvědčila o svých výhodách.


WEICON Czech Republic s.r.o. · Teplická 305 · 417 61 Teplice-Bystřany · Česká republika

Email Website

WEICON Ibérica S.L.

Madrid, Španělsko | od roku 2017


Na počátku roku 2017 jsme založili 8. mezinárodní pobočku v Madridu, hlavním městě Španělska.

Manažer naší pobočky Alejandro González Cámara a jeho tým zodpovídají za služby, servis i za akvizici zákazníků na Pyrenejském poloostrově.

Španělsko je jedním z nejdůležitějších evropských průmyslových zemí. Významná ekonomická odvětví jsou potravinářský, automobilový a strojírenský průmysl. Tyto oblasti se stále rozšiřují a indikují dobrou míru růstu. Tohoto rozvoje využíváme prostřednictvím naší nové pobočky ve Španělsku.


Weicon Ibérica Soluciones Industriales S.L. · Av. de Somosierra 18, Nave 6 · San Sebastián de los Reyes · 28703 Madrid

Email Website

WEICON Italia S.r.L.

Janov, Itálie | od roku 2018


V říjnu 2018 jsme založili devátou mezinárodní pobočku v Itálii.

Společnost WEICON Italia s.r.l., se nachází v italském přístavním městě Janov na severozápadním pobřeží země. Založením naší nové mezinárodní pobočky budeme konsolidovat a dále upevňovat svou pozici na italském trhu. Těšíme se na velmi nadějnou budoucnost v Itálii, „říká Ralph Weidling.

„Itálie je pro nás velmi zajímavým trhem, na kterém jsme se už nějakou dobu podíleli. Země je jedním z největších průmyslových zemí na světě a je nesmírně důležité, abychom zde působili. Nejdůležitějšími hospodářskými odvětvími Itálie jsou strojírenství, letectví, automotive, loďařský průmysl, chemický a textilní průmysl a výroba elektroniky.

Proto je Itálie pro naše výrobky velkým trhem. S naší novou pobočkou v severní Itálii chceme využít této pozitivní situace,“vysvětluje Weidling.


WEICON Italia S.r.L. · Via Gelasio Adamoli, 35 · 16141 Genova · Italy

Email Website

JELN Imprägnierung GmbH

Schwalmtal, Germany | od roku 2022


JELN Imprägnierung GmbH vyrábí širokou škálu produktů pro náročné průmyslové aplikace od roku 2003.

Kromě systémů na ochranu proti opotřebení a korozi, vyrábí společnost i licí hmoty a také lepicí systémy, jako jsou nárazuvzdorná lepidla a lepidla se schválením pro použití v potravinářském průmyslu. Speciální produkty nacházejí uplatnění v mnoha oblastech průmyslu, jako nátěry nebo údržba čerpacích systémů, v technologii odpadních vod, v chemickém průmyslu, ve strojírenství, v papírenském průmyslu nebo v elektrárnách. JELN Imprägnierung GmbH sídlí ve Schwalmtalu v Severním Porýní-Vestfálsku. Od roku 2022 jsme součástí WEICON.


JELN Imprägnierung GmbH · Vogelsrather Weg 25 · 41366 Schwalmtal · Germany

Email Website

Podporujeme:V roce 2007 jsme zahájili podporu německého týmu Bundesligy - Borussia Dortmund. Od té doby jsme také členy Business Clubu 09. V roce 2011 jsme zahájili výrobu WEICON BVB Special Edition - 14 různých WEICON produktů v černém a žlutém provedení - barvy Borussie Dortmund.
 

Tato řada speciálních produktů zahrnuje například kabelové nože, lepidlo na fotbalové boty, cockpit sprej, čistící pěnu a "Championship Trophy Cleaner" - sprej na čištění nerezové oceli.Od roku 2007 jsme hlavním sponzorem fotbalového týmu TSV Handorf, v blízkosti Münsteru.Od roku 2005 podporujeme juniorské týmy Gelb-Schwarz Hohenholte a jsme sponzorem reklamních ploch na stadionu Teltheide.Since January 2016, we have been the main sponsor and namesake of the Münster-based triathlon club “WEICON Tri Finish Münster”. 
With more than 250 members, the club is both the largest triathlon club in the state of North Rhine-Westphalia and one of the most successful. The professionals even compete in the Bundesliga, but they are of course joined by many competitive amateurs. Training is better together.We are main sponsor of the triathlon club Tri Finish Münster and of the triathlon for children, the KIDMAN. 
Since 2019 we are sponsor of the KIDMAN Children's Triathlon in Muenster. At the sporting event for the little triathletes, different distances are covered depending on their age. The KIDMAN took place in 2019 for the 18th time.Od roku 2007 jsme sponzorem Volksbank Münster Marathon. 
Mnoho zaměstnanců WEICON se účastní maratonu každým rokem. V každém roce jsme zaznamenali až deset štafetových držstev na maratonu v našem domovském městě. Někteří zaměstnanci dokonce běží celou vzdálenost. To znamená, že více než jedna třetina všech zaměstnanců se zúčastnilo známé Münsterské sportovní akce - jsme hrdí!Od roku 2008 podporujeme City Triathlon v Münsteru. 
Každý rok, někteří naši zaměstnanci se účastní této sportovní události soutěžit s ostatními sportovci v plavání, jízda na kole a běh.Since 2014 we are silver partner of HAWKS Racing from Hamburg. The team starts in the Formula Student and we support them with our products. 
The Formula Student Germany (FSG) is an international design competition for students, which has been organized annually since 2006. Teams of students from all over the world compete with their self-constructed racing cars.Od roku 2005 zaměstnanci a přátelé firmy vytváří týmy pro naše každoroční fotbalového turnaje - na WEICON Cup.  
Oba týmy ve dvou divizích se kvalifikují pro závěrečný zápas, kde pak hráči bojují o trofej. Hlavním bodem není úspěch a titul, ale zábava a týmový duch. WEICON Cup je dobře zavedená sportovní událost.Od roku 2006 jsme oficiální sponzor a obchodní partner týmu SC Preussen Münster. 
Náš závazek k tomuto 3. ligovému týmu je velmi důležitý - je pro nás důležité podporovat tým v našem rodném městě.