WEICON_Klebstoffe-für-besondere-Anforderungen-Titel_4

Lepidla pro speciální požadavky


Speciální požadavky vyžadují speciální řešení. Výhodou lepení je, že na každou aplikaci existuje to správné lepidlo. Ukážeme vám, jak vybrat správné lepidlo v našem videu WE explain „Hledání správného lepidla“. Dalším užitečným pomocníkem při rozhodování je náš Vyhledávač Lepidel. Abychom Vám poskytli představu o mnohostranných požadavcích, které musí lepidla splňovat, rádi bychom Vám představili tři speciální typy. Kromě toho existuje nespočet dalších lepidel, která se dokonale hodí pro konkrétní aplikace.

Trvale elastické lepidlo a tmel s požární odolností


Flex 310 M FireSeal je trvale elastické lepidlo a tmel na bázi SMP s požární odolností do 120 minut. Testováno a klasifikováno pro všechny konstrukce spojů podle EN 1366-4. Nátěrově kompatibilní tmel s velmi nízkým objemovým smrštěním splňuje nejvyšší požadavky z hlediska požární ochrany, jako jsou požadavky Mezinárodní námořní organizace IMO FTPC Parts 2+5, nebo regulace pro kolejová vozidla podle DIN EN 45545-2 R22 /23 HL3. Velmi nízké emise umožňují bezpečnou vnitřní aplikaci. Flex 310 M FireSeal velmi dobře přilne i na práškově lakované, lakované, pozinkované, eloxované, chromátované a žárově pozinkované povrchy. Je vhodný pro použití na kov, plasty, beton a dřevo. Lepidlo a tmel lze použít v mnoha oblastech aplikace. Je vhodný pro protipožární přepážky a kryty, pro spoje nekonstrukčních prvků s požadavky na požární odolnost, pro připojovací spáry a pro těsnění kabelových kanálů, otvorů potrubí a pouzder.


FireSeal_3

Aplikace Flex 310 M FireSeal

FireSeal_1

Těsnění dvířek krbu

Trvale elastický tmel s vysokou odolností proti plísním pro systémy čistého vzduchu


Víceúčelové, trvale elastické, rychle tvrdnoucí a vysoce pevné 1-K lepidlo a tmel na bázi SMP. Neutrální vytvrzování, zcela odolný vůči povětrnostním vlivům, velmi nízké emise a zápach, bez silikonu, isokyanátu a rozpouštědel. Testováno a schváleno pro aplikace v oblastech souvisejících s potravinami a pro ventilační a klimatizační systémy podle VDI 6022. Splňuje požadavky Mezinárodní námořní organizace IMO FTPC část 2+5.


ProSeal_1

Použití WEICON Flex 310 M MultiSeal

ProSeal_3

Těsnění klimatizace

Silikon pro vysokoteplotní těsnění


Pokud je v lepidlech nebo těsněních vystavených teplu vyžadován silikon místo kyanoakrylátu, doporučujeme použít náš silikon HT 300. WEICON HT 300 odolává teplotám do + 300°C / +572°F - ať už na kamna, krb, troubu, výfukové potrubí, plynový ohřívač, kotel nebo komínovou klapku. Speciální silikon odolný vůči vysokým teplotám je vhodný pro lepení a utěsnění kompenzátorů ventilačních systémů, těsnících prvků z pórovitého silikonu, varných desek (plyn, ceran, indukce), desek v pecích nebo krbech, ochranných desek proti opotřebení z oxidu hlinitého na ocelové nebo kontrolní dveře pro výfukové systémy.

Silicon_HT_300

Aplikace Silikonu HT 300

Silicon_HT_300_2

Těsnění krbových dveří