WEICON_Klebstoffe-für-besondere-Anforderungen-Titel_2

Lepidla pro speciální požadavky


Speciální požadavky vyžadují speciální řešení. Výhodou lepení je, že na každou aplikaci existuje to správné lepidlo. Ukážeme vám, jak vybrat správné lepidlo v našem videu WE explain „Hledání správného lepidla“. Dalším užitečným pomocníkem při rozhodování je náš Vyhledávač Lepidel. Abychom Vám poskytli představu o mnohostranných požadavcích, které musí lepidla splňovat, rádi bychom Vám představili tři speciální typy. Kromě toho existuje nespočet dalších lepidel, která se dokonale hodí pro konkrétní aplikace.

Kyanoakrylátové lepidlo pro aplikace do vysokých teplot


WEICON Contact VA 180 HT je vhodný pro lepení vystavené vysokým teplotám. Oblasti použití jsou velmi rozmanité: ať už pro instalaci a opravy světel a osvětlovacích zařízení, při výrobě kuchyňských a elektrických spotřebičů nebo na kabelových svorkách blízko běžících motorů. Transparentní kyanoakrylátové lepidlo lze použít například k lepení komponentů v plynových kondenzačních kotlích v topných systémech. Magnetický enkodér cyklocomputeru lze pomocí VA 180 HT také připevnit k brzdovému kotouči předního kola.


Lepení toustovače
Aplikace na světlomet

Silikon pro vysokoteplotní těsnění


Pokud je v lepidlech nebo těsněních vystavených teplu vyžadován silikon místo kyanoakrylátu, doporučujeme použít náš silikon HT 300. WEICON HT 300 odolává teplotám do + 300°C / +572°F - ať už na kamna, krb, troubu, výfukové potrubí, plynový ohřívač, kotel nebo komínovou klapku. Speciální silikon odolný vůči vysokým teplotám je vhodný pro lepení a utěsnění kompenzátorů ventilačních systémů, těsnících prvků z pórovitého silikonu, varných desek (plyn, ceran, indukce), desek v pecích nebo krbech, ochranných desek proti opotřebení z oxidu hlinitého na ocelové nebo kontrolní dveře pro výfukové systémy.

Aplikace Silikonu HT 300
Těsnění krbových dveří

Kyanoakrylátové lepidlo pro lepení ve vlhkém prostředí


WEICON VA 200 HR je vhodné pro aplikace, které jsou trvale vystaveny teplu a vlhkosti. Proto je ideální pro montáž kuchyňských potřeb, jako jsou termosky, elektrických spotřebičů, jako jsou myčky nádobí nebo pračky a sušičky, nebo příslušenství v koupelnách a v celém sanitárním sektoru. Vysoká vlhkost se vyskytuje také v konstrukcích potrubí, jakož i ve ventilačních a klimatizačních technologiích. Transparentní kyanoakrylátové lepidlo s nízkou viskozitou je vhodné pro lepení pryžových profilů jako těsnění v betonových kanalizačních trubkách. Ve venkovních aplikacích lze lepidlo použít k opravě terasových desek, doplňky k venkovnímu nábytku, k připevnění kempingového vybavení nebo k zajištění komponentů na snowboardech, lyžích nebo kitech.

Lepení snowboardového vázání
Aplikace - sprcha v karavanu