Potravinářský, farmaceutický a kosmetický průmysl

WEICON řešení pro

Potravinářský, farmaceutický a kosmetický průmyslV potravinářském, farmaceutickém a kosmetickém průmyslu musí být splněny zejména vysoké hygienické normy. Proto jsou pro čištění, péči a údržbu strojů a systémů vyžadovány speciální produkty. Nabízíme širokou škálu technických sprejů, lepidel a tuků, které jsou certifikovány pro použití v potravinářském odvětví podle norem NSF, ISEGA, Hygiene-Institut des Ruhrgebiets a WRAS.


Stáhnout brožuru

Efektivní a důkladné čištění povrchu

Údržba potravinářského závodu

Instalace skla

Oprava poškozeného potrubí

Mazivo pro údržbu a péči

Vytváření hygienických spojů

Těsnění závitů

Zabránění opotřebení

Zajištění závitů

Drobné opravy

Efektivní a důkladné čištění povrchů pomocí

s WEICON Průmyslového čističe a Pěnový čistič


V citlivých průmyslových oblastech je pravidelné a důkladné čištění všech povrchů důležitou součástí všech provozních procesů. WEICON Průmyslový čistič je ideálním produktem pro tyto úkoly. Obsahuje vysoce stlačený hnací pohon, což je důvod, proč je obsah účinné látky 95% velmi vysoký. Díky silnému tlaku odstraňuje čistič odolné nečistoty, olej nebo saze - například při čištění dopravního pásu etiketovacího stroje v nápojovém průmyslu, jak je znázorněno zde.

Hygiena a čistota jsou nezbytné pro výrobu potravin. Pěnový čistič WEICON je univerzální čisticí prostředek pro citlivé oblasti. Zde se sprej používá v zařízení na zpracování mléka pro čištění nádrží na mléko, skladovacích nádrží, skleněných pultů nebo plnicích strojů. Čistič a odmašťovač s certifikací NSF A1 je obzvláště vhodný pro vodožravé povrchy a snadno odstraňuje mapy na plastových, skleněných a textilních površích. Sprej je dobrou alternativou ke kyselým nebo alkalickým čisticím prostředkům.


K výrobku

  

Údržba potravinářského závodu

s WEICON Keramika BL


Dopravníkové systémy na obilí a mouku, krmné systémy, kontejnery a pelety a podobná zpracovatelská zařízení v potravinářském průmyslu vyžadují vynikající ochranu proti opotřebení, aby byla zajištěna dlouhodobá plná funkčnost. WEICON Keramika BL poskytuje extrémní ochranu proti opotřebení a je certifikována DNV GL a ISEGA. Tím se systém epoxidové pryskyřice kvalifikuje pro opravy a údržbu ve zvláště citlivých oblastech průmyslové výroby. WEICON Keramika BL je také vhodná pro vytvoření systémové struktury v kombinaci s WEICON GL. Vzhledem k různým barvám obou systémů ochrany proti opotřebení lze stupeň opotřebení snadno určit vizuální kontrolou.


K výrobku3 205,47 Kč*

Obsah: 0.5 (6 410,94 Kč* / 1 kg)

Ihned k dispozici, dodací lhůta 1-3 days

PCE
Číslo výrobku: 10400005


  

Instalace skla

s WEICON Lepidlo na sklo


Lepidlo na čelní sklo s certifikací ISEGA je bez silikonu, bez zápachu a neobsahuje rozpouštědla, halogeny ani isokyanáty. Proto je lepidlo ideální pro skleněné instalace v potravinářském průmyslu. Ať už jako lepidlo na sklo pro chladicí pulty, pulty na potraviny, plnicí stroje, ochranné clony nebo displeje - lepidlo na sklo nabízí různé možnosti použití. Zde se Lepidlo na sklo používá na balicím stroji pro balení.


K výrobku

  

Sealing leaks

with WEICON Pipe Repair Kit


For non-corrosive repairs on pipes, pipelines, housings, pumps, tanks or metal strips, we recommend our WEICON Repair Stick Stainless Steel. With the modelling clay, small leaks can be sealed fast and easily. After approx. one hour, the repaired components can already be used again. Its NSF-registration makes the epoxy resin an ideal helper for the drinking water sector and food industry.


Learn more

  

Lubricant for maintenance and care

with WEICON Spray-on Grease H1


In sensitive industrial sectors, like the food, beverage and pharmaceutical industries, maintenance and care of machines and systems play an important part in operational processes. The high-temperature-resistant WEICON Spray-on Grease H1 is NSF H1-certified and the ideal lubricant for spindle lubrication on a filling machine or for bearing lubrication on a packaging machine. Lubrication with this grease prevents wear and tear in all areas of your company where direct food contact is possible.


Learn more

  

Creating hygiene joints

with WEICON Silicone LP


WEICON Silicone LP is suitable for sealing works in the food and drinking water sector. The white, acetoxy sealant and adhesive is often used in dairies, slaughterhouses or canteen kitchens. Due to its resistance to chemicals and high temperature resistance, the permanently elastic sealing compound is suitable for facilitating hygiene in sensitive areas. For example, Silicone LP is used to seal joints on a milk tank.


Learn more

  

Threadsealing

with WEICONLOCK® SI 303-31


The Pipe and Thread Sealing WEICONLOCK® SI 303-31 is perfect for threadsealing in sensitive areas. The acetoxy 1C silicone sealant is certified according to ISEGA, NSF and the Hygiene-Institut des Ruhrgebietes. Whether they are made of metal or plastic - pipes, threads, cold water pipes or water taps can be sealed easily with this elastic sealing agent.


Learn more

  

Prevent wear and tear

with WEICON Top-Lube-Fluid


To ensure smooth production processes and to prevent wear and tear, the regular lubrication of machines and systems is an important task. Our WEICON Top-Lube-Fluid is perfect for that. The adhesive lubricant with high capillary action and NSF-certification prevents wear and tear on bearings, couplings, wire ropes or gears, and is also water-repellent. In this application, for example, WEICON Top-Lube-Fluid is used to lubricate the connectors of a compressed-air distribution system for filling and packaging machines.


Learn more

  

Threadlocking

with WEICONLOCK® AN 301-43


The WEICONLOCK® AN 301-43 Threadlocker with higher viscosity and medium strength allows fast and easy threadlocking in just a few seconds. The adhesive is NSF- and DVGW-tested. The picture shows how a screw on the filling machine on a dairy farm was secured with the help of the threadlocker.


Learn more598,41 Kč*

Obsah: 20 (2 992,05 Kč* / 100 ml)

Ihned k dispozici, dodací lhůta 1-3 days

PCE
Číslo výrobku: 30143020


  

Small repair works

with WEICON VA 110


With the NSF-tested cyanoacrylate adhesive WEICON VA 110, small repairs on components in the food or drinking water sector or in the pharmaceutical industry can be carried out fast and easily. It bonds rubber, plastic or metal within seconds to a few minutes, like this slide rail on a food distribution system.


Learn more1 152,34 Kč*

Obsah: 30 (3 841,13 Kč* / 100 g)

Ihned k dispozici, dodací lhůta 1-3 days

PCE
Číslo výrobku: 12052030