Sustainability | WEICON
Sustainability

Udržitelnost

Budoucnost spočívá v lepení

Lepidla drží náš svět pohromaděOpravy místo zahození - lepidla umožňují udržitelnost

Úspora zdrojů je dnes důležitým tématem

Lepidla přispívají k energeticky úsporným a efektivním výrobním procesům

Lepidla se používají při výrobě obnovitelných zdrojů energie


Lepidla drží náš svět pohromaděLepení umožňuje spojování nespočetných materiálů - ať už jde o dřevo, kov, plexisklo, keramiku nebo papír. A každý den se setkáváme s lepidly. Jsou jako neviditelný společník, který nepostřehnutelně drží náš svět pohromadě. Ať už ve velkých průmyslových aplikacích nebo v našem vlastním domě, ať už v práci nebo venku a kolem nás - lepidla dnes značně přispívají k mnoha oblastem moderního života.

Sustainability-World

Opravy místo zahození - lepidla umožňují udržitelnostTermín udržitelnost je dnes všudypřítomný, téměř jako „horké téma“ naší doby. Jak ale můžeme učinit udržitelnost součástí našeho každodenního života? V zásadě může každý žít udržitelným životem. Ať už je to omezováním plastových sáčků, jízdou na kole místo používání automobilu nebo údržbou všech věcí používaných v každodenním životě. Oprava místo vyhazování je trend bez vypršení platnosti. Mnoho věcí lze používat po mnoho let, aniž by bylo nutné je vyměňovat. Předchozí generace to již ukázaly. A to je čas, kde přicházejí do hry lepidla: jsou nesmírná pomoc při prodloužení životnosti všech druhů věcí. Ať už je to oprava bot, lepení rozbitého porcelánu nebo oprava nárazníku automobilu - existuje řešení pro téměř každý problém.


Repairing instead of throwing away – adhesives enable sustainable living

Úspora zdrojů je dnes důležitým tématemDíky lepení lze šetřit zdroji již během výrobního procesu. Mnoho lepidel nemění povrch materiálů, například na rozdíl od svařování nebo nýtování. Lepení nezpůsobuje materiální ztráty ani materiální škody. Kromě toho ve většině případů postačuje pouze malé množství lepidla k dosažení velkých povrchových spojů - v neposlední řadě díky sofistikovaným dávkovacím systémům. Tyto dávkovací systémy jsou neustále vylepšovány, aby byl proces lepení ještě snazší a flexibilnější. Také jsme přišli s vlastním dávkovacím řešením - s vývojem našich WEICON Pen-Systemů. Trvalé spoje, přesné dávkování a nízká spotřeba pomáhají šetřit naše přírodní zdroje.

Saving resources is an important topic today

Lepidla přispívají k energeticky úsporným a efektivním výrobním procesůmLepidla udržují procesy v chodu a zvyšují efektivitu společnosti. Optimalizují pracovní procesy a výrazně snižují náklady. Například šroubové spoje a závity moderních topných systémů jsou utěsněny anaerobními lepidly a těsněním speciálně pro kovové spoje během výrobního procesu. Tímto způsobem je zajištěna stálá kvalita a spolehlivost procesů v sériové výrobě. Se správným lepidlem jsou společnosti schopny rychle a pružně reagovat na individuální požadavky - ať už se jedná o speciální aplikace lepení nebo rychlé opravy. Například speciální systémy epoxidové pryskyřice mohou být použity pro doplňování komponentů, které je obtížné vyrovnat nebo opravit zkorodovaná čerpadla.

Adhesives contribute to energy-saving and efficient production processes

Lepidla se používají při výrobě obnovitelných zdrojů energiePro výrobu obnovitelných zdrojů energie jsou nezbytné stroje a zařízení, jako jsou větrné farmy, solární elektrárny nebo geotermální tepelná čerpadla. Při výrobě, instalaci a údržbě hrají lepidla důležitou roli. Elastická lepidla na bázi MS polymeru s vysokou počáteční pevností a rychlým nárůstem pevnosti byla vyvinuta zejména pro solární systémy. Naše výrobky se navíc často používají při údržbě větrných farem a geotermálních tepelných čerpadel, což výrazně zvyšuje životnost těchto strojů.

Adhesives are used in generating renewable energies